Polska

Zamek Królewski w Warszawie

Odwiedzając stolicę Polski warto wybrać się na zwiedzenie Zamku Królewskiego mieszczącego się na placu zamkowym na starym mieście. Początki budowli sięgają XIV w kiedy to powstała wieża Wielka.

Zamek został rozbudowany w XVI i XVII w a za czasów Zygmunta III Wazy uzyskał kształt pięcioboku. Podczas wojen ze Szwecją zamek został zniszczony. Swoją świetność zaczął odzyskiwać za sprawą Wettinów. W 1939r. został zbombardowany przez Niemców a w 1944 r. zniszczenia dopełniło wysadzenie jego murów przez Niemców. Po wojnie zamek został odbudowany dzięki ofiarności społeczeństwa. Lecz zanim władze wyraziły na to zgodę minęło sporo czasu.

 

Oferta zamku jest szeroka mamy tu możliwości zwiedzania mi.

– TRASA ZAMKOWA
– ARKADY KUBICKIEGO – wstęp bezpłatny
– ZNISZCZENIE I ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE – wstęp bezpłatny
– PAŁAC POD BLACHĄ
– GALERIA LANCKOROŃSKICH
– GABINET NUMIZMATYCZNY

 

Chcąc zwiedzić każdą z wymienionych tras w dni robocze musimy się przygotować na spory wydatek w szczególności jeśli nie przysługują nam żadne ulgi. A gdy planujemy się wybrać całą rodziną to już jest niemała sumka. Aby uniknąć sporych wydatków warto wybrać się na zwiedzanie Zamku Królewskiego w niedzielę ponieważ zwiedzanie w ten dzień jest darmowe. Dzięki temu możemy zapoznać się z kulturą i historią, poprzez zwiedzanie całego obiektu nie obciążając rodzinnego budżetu w szczególności gdy jest on skromny.

 

Dostępne wystawy w Zamku Królewskim w Warszawie są bardzo ciekawe i przybliżają nam dawne dzieje i wydarzenia które miały miejsce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *