Zamek Królewski w Warszawie

Odwiedzając stolicę Polski warto wybrać się na zwiedzenie Zamku Królewskiego mieszczącego się na placu zamkowym na starym mieście. Początki budowli sięgają XIV w kiedy to powstała wieża Wielka.

Zamek został rozbudowany w XVI i XVII w a za czasów Zygmunta III Wazy uzyskał kształt pięcioboku. Podczas wojen ze Szwecją zamek został zniszczony. Swoją świetność zaczął odzyskiwać za sprawą Wettinów. W 1939r. został zbombardowany przez Niemców a w 1944 r. zniszczenia dopełniło wysadzenie jego murów przez Niemców. Po wojnie zamek został odbudowany dzięki ofiarności społeczeństwa. Lecz zanim władze wyraziły na to zgodę minęło sporo czasu.

icon-car.pngFullscreen-Logo
Zamek Królewski w Warszawie

ładowanie mapy - proszę czekać...

Zamek Królewski w Warszawie 52.247887, 21.015341 Zamek Królewski w Warszawie

Oferta zamku jest szeroka mamy tu możliwości zwiedzania mi.

– TRASA ZAMKOWA
– ARKADY KUBICKIEGO – wstęp bezpłatny
– ZNISZCZENIE I ODBUDOWA ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE – wstęp bezpłatny
– PAŁAC POD BLACHĄ
– GALERIA LANCKOROŃSKICH
– GABINET NUMIZMATYCZNY

Chcąc zwiedzić każdą z wymienionych tras w dni robocze musimy się przygotować na spory wydatek w szczególności jeśli nie przysługują nam żadne ulgi. A gdy planujemy się wybrać całą rodziną to już jest niemała sumka. Aby uniknąć sporych wydatków warto wybrać się na zwiedzanie Zamku Królewskiego w niedzielę ponieważ zwiedzanie w ten dzień jest darmowe. Dzięki temu możemy zapoznać się z kulturą i historią, poprzez zwiedzanie całego obiektu nie obciążając rodzinnego budżetu w szczególności gdy jest on skromny.

Dostępne wystawy w Zamku Królewskim w Warszawie są bardzo ciekawe i przybliżają nam dawne dzieje i wydarzenia które miały miejsce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x