Tężnia solankowa w Bystrej Śląskiej
Polska

Zabytkowy park z tężnią solankową Bystra Śląska

W małej miejscowości niedaleko Bielsko-Biała w zabytkowym parku przy ul. Fałata na terenie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii powstała tężnia solankowa w ramach drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jej uroczyste otwarcie nastąpiło 26 maja br. Tężnia wykorzystuje solankę z Zabłocia, gdzie od 1892 roku wydobywana jest z odwiertu “Korona”.  Obiekt będzie ona służyć nieodpłatnie pacjentom szpitala, mieszkańcom oraz turystom.

 

Park w Bystrej Śląskiej przy ul Fałata

Jako, że do parku mam blisko postanowiłem zobaczyć nową atrakcję w Bystrej Śląskiej i sprawdzić co jeszcze oferuje nam park. Miałem szczęście gdyż chwile wcześniej mocno padało więc park opustoszał i był cały tylko dla mnie :). No dobra nikt nie plątał mi się w kadrze i nie musiałem czatować na okienko by strzelić zdjęcie. Żałowałem, że nie miałem przy sobie większego aparatu.

Wracając do oferty parku, trochę tego jest mi. pergole, plac zabaw dla dzieci, altanki z miejscem na ognisko także na terenie parku powstały ogrody. W obrębie wymienionych atrakcji znajduje się pełno ławeczek na których możemy chwilę odpocząć i posłuchać śpiewu buszujących w koronach drzew ptaków. 

Park w Bystrej Śląskiej przy ul Fałata
Park w Bystrej Śląskiej przy ul Fałata
Park w Bystrej Śląskiej przy ul Fałata

Dla mnie najważniejszą obecnie atrakcją jaką oferuje park przy ul. Fałata jest plac zabaw dla dzieci, mały ale jest. Więc szukam miejsc gdzie moja malutka może się pobawić i z nami pospacerować. Jak znacie takie miejsca niedaleko Bielska-Białej piszcie w komentarzu, 

Park w Bystrej Śląskiej przy ul Fałata

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *