Podróże po świecie

Wzgórze słowików Coressus – Meryemana (Meryem Ana Evi) to po turecku “Dom Marii Matki”

Dom Dziewicy Marii, Meryemana, położony jest powyżej ruin Efezu, na wzgórzu Coressus zwanym Wzgórzem Słowików. Miejsce to jest uważane za miejsce ostatniego pobytu na ziemi Najświętszej Maryi Panny, matki Jezusa Chrystusa.

 

Będąc w Turcji i wybierając się do Efezu warto skorzystać z okazji i wybrać się na wzgórze Coressus – Wzgórze Słowików na którym to znajduje się   Meryemana (Meryem Ana Evi) to po turecku “Dom Marii Matki” miejsce to leży nieopodal Efezu.

Odkrycie:

Po opublikowaniu książki pt. “Życie Najświętszej Maryi Panny” która to powstała na podstawie objawień zakonnicy Anny Katarzyny Emmerich, nigdy nie opuściła ona Niemiec, a mimo to z dużą dokładnością opisała dom na wzgórzu koło Efezu. Księża lazaryci z Izmiru zorganizowali w 1891r. dwie wyprawy naukowe, podczas których na podstawie wskazówek odnaleziono to miejsce 29 czerwca 1891 r. na wzgórzu Coressus zwanym Wzgórzem Słowików.

Kaplica:

Do samego domu często tworzy się niewielka kolejka pielgrzymów, chcących przez chwilę uklęknąć i pomodlić się przed ołtarzem z figurką Matki Bożej.  Uiszczając niewielki datek można nabyć świece i zapalić je w ramach podziękowania, życzenia w specjalnie do tego przygotowanym miejscu tuż koło domku. Obok znajduje się mniejsze pomieszczenie, będące kiedyś sypialnią z którego prowadzą kolejne drzwi na zewnątrz. Domek pilnowany jest przez żołnierzy i obowiązuje zakaz filmowania i robienia zdjęć.

Przy drodze, poniżej domu znajdują się trzy źródła wody: źródło miłości, zdrowia i szczęścia. Obok, na specjalnie przygotowanych kratach, pielgrzymi zawieszają prośby, podziękowania kierowane do Matki Bożej.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *