Sprzęt i akcesoria

Uchwyt Ulanzi ST-02S

Ostatnio pisałem o wzbogaceniu kolekcji akcesoriów tym razem przyszedł czas na uchwyt do telefonu. Niby nic ale jednak znaleźć coś dobrego to trzeba nieco się pogimnastykować. Tak więc zabrałem się do szperania i natrafiłem na ciekawą konstrukcję. Czas jednak zweryfikuje i pokaże czy dobrze wybrałem

Co spowodowało, że zwróciłem uwagę na Ulanzi ST-02S? Przede wszystkim to, że uchwyt jest wykonany z metalu. Pomyślałem sobie, że będzie bardziej trwały niż te uchwyty samochodowe, które miałem okazję wykorzystywać do tej pory. Ponadto posiada szeroką możliwość regulacji bo od 65 do 95 mm. Więc wymiana smartfona nie powinna wiązać się z kolejnym kosztem, wymiany uchwytu.

Co mnie zaskoczyło to wbudowana zimna stopka typu ISO pozwalająca na mocowanie dodatkowych akcesoriów w uchwycie oraz wbudowane trzy standardowe gwinty mocujące 1/4” (jeden na spodzie uchwytu, dwa po bokach). Więc spokojnie możemy zainstalować uchwyt na kijku selfie, mono-padzie, statywie czy przyssawce w pozycji pionowej lub poziomej a dodatku możemy zainstalować dodatkowe akcesoria.

Zastosowany sposób montażu smartfona w uchwycie jest banalny ale zarazem funkcjonalny i pewny. Tutaj smartfona osadzamy na gumowych wkładkach antypoślizgowych znajdujących się na łapach a następnie dociskamy łapy przez skręt śrubą. Dzięki temu telefon siedzi pewnie i niema drgań. W innych produktach łapy uchwytu są dociskane przez sprężynę więc przy przeciążeniach telefon może wypaść.

Wystarczy dokupić przyssawkę i przymocować w samochodzie. A w razie czego szybko przepiąć do kijka selfie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *