Sprzęt i akcesoria

Turystyczny TERMOS Stalowy 1L – Oliv Mil-Tec

Od  lata zeszłego roku mam możliwość testowania termosu firmy Mil-Tec wykonanego z szlachetnej stali nierdzewnej. Termos ma zwartą zabudowę i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie podwójnych ścianek powoduje lepsze utrzymanie temperatury przenoszonych napojów.

Zastosowany system zamknięcia dobrze się spisuje i nie powoduje większych strat temperatury w dodatku zapobiega wyciekaniu cieczy. Przycisk można zamknąć i otworzyć jednym palcem. Zakrętka termosu spokojnie służy za kubek.

 

Zawór wraz z przyciskiem otwarcia/zamknięcia możemy wykręcić w całości a dzięki temu uzyskać dostęp do szerokiego wlewu przez który możemy wyczyścić termos. Na zewnątrz pokryty warstwą elastycznej farby.

 

Termos głównie używałem w lecie przechowując w nim zimne napoje, przenosząc go w plecaku, który trzymałem zazwyczaj w nagrzanym samochodzie. Tak przechowywany termos potrafił mi utrzymać chłodną temperaturę do popołudniowych godzin – zanim się nie kończył napój. Podobnie w zimie z tą różnicą, że woziłem ciepłą herbatkę.

 

Ponadto termos kilkukrotnie brałem na wycieczki w góry, gdzie nieraz się przewrócił szturchnięty przypadkiem przez kogoś plecakiem czy nogą. Termos temu jest dość odporny mechanicznie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *