MilTecBiodrowka
Sprzęt i akcesoria

Saszetka, nerka, biodrówka Mil-Tec

Kilka dni temu kupiłem sobie saszetkę, biodrówkę popularnie zwaną nerką. Rozglądając się po sieci za czymś w rozsądnej cenie, co będzie w miarę dobrze wykonane, nie rozleci się po pierwszym użyciu i nie będzie tego szkoda, gdy się zniszczy czy pobrudzi w pracy. Pierwsze o czym pomyślałem to o skórzanych biodrówkach, saszetkach lecz szybko zrezygnowałem ze względu na znaczną cenę, szkoda było by taką zniszczyć w pracy.

W dalszy ciągu zacząłem szukać czegoś skóropodobnego lub wykonanego z materiału. Wybór dostępnych na rynku produktów jest duży, a i rozpiętość cenowa spora, znalazłem nawet za 7,- pln. Bojąc się jednak jakości jaką prezentowały niektóre produkty, postanowiłem podejść do zadania od zupełnie innej strony. Zadałem sobie pytanie w jakim segmencie mogę znaleźć dobry produkt? Wtedy przypomniałem sobie o posiadanym plecaku taktycznym firmy Mil-Tec. Tak więc moje poszukiwania rozpoczęły się od nowa lecz były już bardziej sprecyzowane, gdyż szukałem czegoś w dziale sportowym, turystycznym, militarnym oraz surwiwalowym. Sprawdzanie rozpocząłem od przeglądnięcia oferowanych produktów przez wspomnianą już firmę Mil-Tec i o dziwo od razu znalazłem w jej ofercie produkt spełniający moje wymagania. Z ciekawości jednak sprawdziłem czy nie znajdę innego, ciekawego produktu, niestety były one już zbyt rozbudowane na moje potrzeby oraz znacznie różniące się od moich oczekiwań.

Gdy już otrzymałem przesyłkę bardzo się ucieszyłem, kiedy rozpakowałem produkt, ponieważ jego wykonanie było zgodne z opisem oraz dołączonymi zdjęciami. Nerka uszyta jest z mocnego PCV. Jakość wykonania oceniam dobrze w dodatku pas jest szeroki i dość gruby i wygląda na taki, który nie będzie się skręcał przy ruchach. W dodatku połączenie pasa do “uszu” saszetki, biodrówki wygląda na solidne i wzmocnione, dzięki czemu pas nie powinien odpaść od reszty. Oczywiście długość pasa jest regulowana. Do zapięcia wykorzystano klamrę, która mimo że jest plastikowa, wygląda na dobrą jakościowo tj. taką, która nie będzie się rozpinać, a plastik pękać.

Saszetka jest dostępna w dwóch kolorach czarnym oraz oliwkowym i posiada trzy komory zapinane na zamek błyskawiczny, który również wygląda na dobry jakościowo.

Saszetka, biodrówka pierwsze wrażenie zrobiła na mnie pozytywne. W dodatku materiał, z którego jest wykonana, powinien w pewnym stopniu chronić zawartość przed nieprzyjaznymi warunkami atmosferycznymi a w dodatku nie powinien się łatwo pruć i dziurawić. To jednak czas pokaże, jak będzie naprawdę…

Wymiary:

  • szerokość – 27cm
  • wysokość – 16cm
  • pasek regulowany 60-87cm
  • całkowity max. obwód – ok. 115cm

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *