Sanktuarium Matki Bożej w Szczyrku na Górce

Niedziela. Dziś dzień św. Mikołaja. Wstaliśmy wcześnie rano. Pogoda z samego rana średnio zachęcająca do wygramolenia się z łózka. Wspólnie wypijamy kawę. Za oknem niebo zaczyna się przejaśniać, i pogoda poprawiać. Postanawiamy szybko się ogarnąć, załatwić kilka spraw a w drodze powrotnej zawitać do Sanktuarium Matki Bożej w Szczyrku na Górce.

icon-car.pngFullscreen-Logo
Sankturaium Matki Bożej w Szczyrku na Górce.

ładowanie mapy - proszę czekać...

Sankturaium Matki Bożej w Szczyrku na Górce. 49.723240, 19.020767

Gdy już uporaliśmy się z natłokiem zaległych spraw w końcu możemy wybrać się do Sanktuarium Matki Bożej na Górce.

Na Górkę w Szczyrku można wyjechać samochodem gdyż prowadzi tam droga asfaltowa aczkolwiek w zimie dojazd może być utrudniony. Do sanktuarium można dojść również szlakami turystycznym a także szlakiem różańcowym z Mesznej, który to powstał z inicjatywy ks. proboszcza Andrzeja Piotrowskiego oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Mesznej.

 

Na Górce znajduje się kościół a także kapliczka z konarem drzewa na którym objawiła się Matka Boska.

Miejsce jest bardzo wyjątkowe ponieważ miało tam miejsce objawienie Matki Bożej w 1894r.  Najświętsza Panienka ukazała się na tle buka 12 letniej wówczas Juliannie, która to wówczas zbierała grzyby.

Objawienia miały miejsce przez kilka miesięcy w udziale trzech innych dziewczynek. W miejscu objawień wytrysło źródełko jak obiecała Matka Boska. Znajduje się ono w lasku za kościołem a prowadzi co niego ścieżka. Obok źródełka powstała kapliczka w której można się pomodlić.

Miejscowa ludność często przychodzi i nabiera wody z źródełka i zabiera ją z sobą do domu szczególnie w okresie kolędy gdy domy odwiedza duszpasterz i dokonuje poświęcenia domostwa.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x