DragonGell
Sprzęt i akcesoria

Rękawice Grapplingowe Dragon GEL

Rękawice Grapplingowe Dragon GEL

Tym razem chciałbym przystawić Wam rękawice grapplingowe GEL firmy Dragon. Mam okazję używać je już od kilku miesięcy i to dość intensywnie podczas treningów.

Zanim  podjąłem decyzję o zakupie tego modelu rękawic grapplingowych  rozglądnąłem się nieco na rynku i porozmawiałem z dłużej trenującymi kolegami. Do wyboru miałem znacznie tańsze modele  tyle, że wykonane już z materiałów syntetycznych które to są znacznie mniej wytrzymałe. Głównym atutem przemawiającym za tymi rękawicami jest to, że są wykonane z naturalnej bydlęcej skóry. Pot w nie wsiąkający podczas treningu niepozostania tak przykrego zapachu jak ma miejsce w przypadku niektórych innych rękawic.

Część uderzeniowa rękawicy została wypełniona żelem co daje nam dobrą ochronę, wytłumienie i amortyzację. Dodatkowym atutem jest dłuższy pasek z rzepem  pozwalający dodatkowo owinąć nadgarstek a co za tym idzie w parze, jego lepsze usztywnienie. Sama konstrukcja rękawicy zapienia dobrą wentylację i ochronę palców.

Żeby nie było tak kolorowo przyczepię się do wykonania. Niestety z rękawic odchodziły nitki i troszkę się pruły. Jednak główną wadą tych rękawic dla mnie była jakość wykonania rzep. Po kilku treningach od rękawic odpruły się rzepy i zmuszony byłem je przyszyć na nowo. Gdy poprawki zostały już zrobione rękawice spisują się rewelacyjnie. Polecam dołożyć klika złotych i nie oszczędzać kupując najtańsze.  Te posłużą długo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *