Portfel turystyczny RFIDsafe V150 Pacsafe
Sprzęt i akcesoria

Portfel turystyczny RFIDsafe V150 Pacsafe

W zeszłym roku kupiłem swojej ładniejszej połowie portfel. Wybór nie należał do najłatwiejszych, ponieważ na rynku jest sporo ciekawych egzemplarzy. Szukałem wśród portfeli ze skóry, ale jakoś nie przemawiało to do mnie, tym bardziej, że sam już znosiłem kilka skórzanych markowych portfeli. Przypomniałem sobie, że jednym z najbardziej lubianych portfeli jakie miałem był portfel z materiału zapinany na rzep. Był to mały kompaktowy portfelik mieszczący się wszędzie. Jednak panie potrzebują nieco więcej miejsca, więc siłą rzeczy musiał być to nieco większy portfel a w dodatku powinien mieć ochronę RFID.

Szukając po sieci trafiłem na portfel firmy Pacsafe V150. Jest to przede wszystkim portfel zaprojektowany z myślą o turystyce z uwzględnieniem bezpieczeństwa.

Zacznijmy od bezpieczeństwa!

Portfel oferuje ochronę RFIDSafe to technologia chroniąca nasze dokumenty czy karty posiadające nośnik z danymi RFID przed zeskanowaniem w zakresie 10 MHz do 3 GHz.

Portfel posiada zintegrowane kółeczko, do którego szybko możemy wpiąć dołączoną taśmę Dyneema wykonaną z bardzo odpornego materiału nylonowego i trudnego w przecięciu. Dzięki temu portfel możemy nosić na szyi lub na nadgarstku.

Jako główne zapięcie wykorzystano bardzo dobrej jakości zamek, który chroni zawartość przed wypadnięciem.

A jak się to ma do turystyki?

Jak już wspomniałem nie jest to najmniejszy portfel, chodzi o to by zmieścił się tam paszport lub dowód rejestracyjny i dlatego posiada kieszonkę z siatki. Dodatkowo ma miejsce na długopis w podróży często musimy coś wypełnić napisać, więc „wypisek” jak to mówi nasza 3 letnia córeczka jest pod ręką.

Dodatkowo dużo kieszonek na karty kredytowe, debetowe wydzielone miejsce na dowód osobisty lub prawo jazdy itd. miejsce na banknoty zabezpieczone dodatkowym zamkiem oraz zewnętrzna kieszonka na bilon – co uważam za świetny pomysł,  gdy potrzebujesz drobne nie musisz otwierać głównej części i ryzykować, że coś wypadnie.  

Portfel antykradzieżowy Pacsafe RFIDsafe V150

Podsumowując!

Po około roku użytkowania kieszonki w portfelu nie rozciągają się, a elementy portfela nie rysują się, jak to czasami bywa w portfelach skórzanych. Dodatkowo w portfelu łatwo idzie utrzymać porządek, a sam portfel w czystości. Po roku intensywnego użytkowania dalej wygląda schludnie. Portfel jest bardzo dobrze wykonany i lekki, pomimo że nie należy do najtańszych, ponieważ portfele skórzane są w podobnej cenie, to możemy go szczerze polecić. 

Żona jest bardzo zadowolona z V150, ja sam używam jego mniejszego brata w postaci V125, który kupiłem dla siebie do codziennego użytku, ale chętnie kiedyś zamówienie dla siebie V150, który będzie mi służył podczas wyjazdów.  

Jedyną wadą to brak wyboru portfeli w innych kolorach czy posiadających na materiale jakieś ozdobne aplikacje.

Portfel antykradzieżowy Pacsafe RFIDsafe V150 - kieszonka na bilon zamykana na zamek
Portfel antykradzieżowy Pacsafe RFIDsafe V150 - kieszonka na bilon zamykana na zamek
Portfel antykradzieżowy Pacsafe RFIDsafe V150 - główna część zamykana na zamek + kółko do wpięcia tasiemki
Portfel antykradzieżowy Pacsafe RFIDsafe V150 - główna część zamykana na zamek + kółko do wpięcia tasiemki
Portfel antykradzieżowy Pacsafe RFIDsafe V150

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *