Sprzęt i akcesoria

Portfel turystyczny Pacsafe RFIDsafe V125

Tym razem kilka słów o mniejszym bracie portfela V150 firmy Packsafe, który opisywałem ostatnio. Jak wspominałem modelu V150 używa moja żona, natomiast ja zaopatrzyłem się w model V125 i posiadam go zaledwie kilka tygodni krócej.

Ten kto czytał, to już nieco wie, a kto nie miał jeszcze okazji to zapraszam do wcześniejszego wpisu.

Portfel Pacsafe v125 podobnie jak jego większy brat został pomyślany z myślą o ochronie danych zawartych na kartach bankomatowych, dostępowych wykorzystujących technologię RFID. Producent  nie zapomniał jednak, że jego głównym przeznaczeniem jest bycie portfelem turystycznym.

Portfel V125 jest jednak mniejszy od wspomnianego i opisywanego wcześniej modelu V150 przez co łatwiej jest go schować. Dzięki temu, że jest bardziej kompaktowy nie musimy nosić torebki bądź plecaka, w którym go transportujemy, wystarczy kieszeń spodni czy kurtki. Portfel nada się do użytku zarówno dla pań, jak i panów. Ze względu na gabaryty portfela myślę, że to panowie będą bardziej z niego zadowoleni w końcu nie nosimy torebek i masy drobiazgów… no chyba, że swoim partnerkom.

portfel turystyczny antykradzieżowy rfidsafe v125 pacsafe
portfel turystyczny antykradzieżowy rfidsafe v125 pacsafe

Portfel nieco różni się od V150 przede wszystkim jest trójdzielny i zapinany na rzep Velcro, który uważam że jest dobrej jakości. Nie strzępi się, nic się z nim nie dzieje a przynajmniej przez czas odkąd korzystam z tego portfela.

Podobnie jak we wcześniej opisywanym modelu, znajdziemy tu kółeczko do zapinania taśmy oraz samą taśmę dyneema – ja wykorzystuję to do wpinania portfela we wszyty karabińczyk w moim plecaku. Tak samo znajdziemy tu wewnętrzną kieszeń na banknoty zapinaną na zamek oraz zewnętrzną na bilon. Kieszenie również nie ulegają rozciągnięciu, jak to czasem bywa w portfelach skórzanych.

Konstrukcja mała, zgrabna dobrze przemyślana, pozwala zachować porządek. Portfel starannie wykonany i wygląda schludnie po około roku użytkowania.

Jedynie czego mi brakuje w portfelu to wygodnej kieszonki na dowód rejestracyjny, ale wiązałoby się to ze zwiększeniem wymiarów portfela. Wspomniany dokument mieści się na środku w głównej komorze na banknoty, ale jest na styk lecz utrudnia to korzystanie z kieszeni na banknoty. Natomiast noszenia pomiędzy klapami raczej unikam, gdyż dokumenty mógłby wypaść. Ponieważ nie jest to portfel zamykany zamkiem dookoła. Podobnie jak u jego brata przydałyby się wersje w różnych kolorach nawet tych pstrokatych.

Portfela V125 używam na co dzień i sprawdza się bardzo dobrze, nie należy do najtańszych, ale uważam, że jest wart swojej ceny i nie są to wyrzucone pieniądze. Myślę, że portfel posłuży dłużej niż jego skórzani odpowiednicy.

portfel turystyczny antykradzieżowy rfidsafe v125 pacsafe
portfel turystyczny antykradzieżowy rfidsafe v125 pacsafe
portfel turystyczny antykradzieżowy rfidsafe v125 pacsafe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *