Sprzęt i akcesoria

Plecak miejski Karrimor Urban 30L

KARRIMOR URBAN 30L Nie muszę chyba nikomu przedstawiać producenta tego plecaka gdyż jest on bardzo znany, a informacji o nim można znaleźć w sieć bardzo dużo.

Ogólna charakterystyka: lekki, miejski plecak z obszerną komorą główną, wykonany z wytrzymałych materiałów.


Opis szczegółowy:
Plecak Karrimor URBAN
posiada obszerną komorę główną, w środku której znajduje się wydzielona część na laptopa lub dokumenty. Na zewnątrz po bokach umiejscowiono kieszonki z siatki, na różne drobiazgi lub butelkę z wodą, jak również po bokach znajdują się paski kompresyjne, dzięki którym można regulować pojemność plecaka.  Przedni panel został „wyposażony” w średniej wielkości kieszeń typu organizer, w której znajdują się małe kieszonki na dokumenty, długopisy i inne drobne akcesoria np. klucze. Znajduje się tam także ekspander, umożliwiający przytroczenie kurtki.

W górnej części plecaka wszyto uchwyt do przenoszenia w dłoni.


Pasy nośne wykonano z miękkiej i oddychającej gąbki, tył plecaka również został wykończony taką samą gąbką, pomiędzy siatką, a plecakiem znajduje się wolna przestrzeń, która zapewnia idealną wentylację podczas wysiłku fizycznego. System nośny składa się z pasa piersiowego oraz biodrowego, które odpowiadają za dobre rozłożenie ciężaru na plecach, nie obciążając nadmiernie mięśni karku ani lędźwi. Pas piersiowy można regulować również pionowo.


Podsumowanie:

Na plecak ten zdecydowałem się gdyż mój stary już się wysłużył ze względu na duże obciążenie, z drugiej strony nie chciałem inwestować za dużo funduszy. Plecak troszkę przypomina „szmatkę”, ale dzięki temu łatwo można go spakować do plecaka transportowego i nie zajmuje dużo miejsca, ponadto, mimo iż materiał z którego go wykonano jest lekki, plecak wydaje się być wytrzymały i odporny na ścieranie, oczywiście w granicach rozsądku:). Jedyne czego nie udało mi się sprawdzić to jak zachowuje się materiał przy marszu przez cały dzień w deszczu.


Plecak Karrimor Urban kupiłem kilka miesięcy temu i od tego czasu używam go codziennie więc jest dość intensywnie eksploatowany – treningi, praca, wyjazdy jednodniowe czy spacery górskie i z czystym sumieniem mogę go polecić osobą, które szukają czegoś nie drogiego, lekkiego, uniwersalnego i wytrzymałego.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *