Sprzęt i akcesoria

Opaska odblaskowa Karrimor RUN SNAP

Opaska odblaskowa Karrimor RUN SNAPBĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Opaska odblaskowa Karrimor RUN SNAP jest idealna do biegania, jazdy na rowerze czy spacerów po zmroku. Opaska jest cała odblaskowa co  pozwala pozostać widocznym wcześnie rano lub późno wieczorem, łatwa do zamocowania na nadgarstek bądź kostkę.  Jej prosta konstrukcja sprawia, że jest banalna w użyciu oraz wygodna, wystarczy tylko uderzyć i sama się zawija na przykład na ręce.

Opaskę raczej trudno założyć na zimową kurtkę bardziej nadaje się na letnią odzież gdyż nie jest zbyt długa.

To tyle ze szczegółów „technicznych”. Myślę, że każdy już miał z tym do czynienia i wie poco zostały stworzone elementy odblaskowe i ma świadomość, że warto stosować takie gadżety. Nasuwa się jednak pytanie ile z Was tak naprawdę używa odblasków?

Na forach internetowych można znaleźć wiele postów w których możemy przeczytać, że kierowcy jeżdżą jak „barany” a piesi chodzą jak „święte krowy”. Jedni nadają na drugich, każda ze stron ma troszkę racji lecz nie zwalnia nas to od zachowania ostrożności, zarówno gdy jesteśmy pieszymi jak i kierowcami. Idąc poboczem po pracy, szkoły itp. nieraz jesteśmy zmęczeni zamyśleni, a podczas deszczu w dodatku skuleni, pamiętajmy jednak, że gdy panuje półmrok, w dodatku pada deszcz kierowcy mają ograniczoną widoczność przez co mają mniej czasu na reakcję i zatrzymanie pojazdu, a droga hamowania jest wydłużona.  Jeśli nosimy elementy odblaskowe kierujący pojazdem  prędzej nas zauważy z większej odległości i będzie miał więcej czasu na reakcję aby zwolnić i bezpieczniej nas ominąć.

Zatem zmieńmy nasze podejście i nie bądźmy mądrzy po szkodzie, nośmy rzeczy odblaskowe czy to kamizelki czy opaski, zaoszczędzimy i sobie i innym kłopotu, a może nawet uratujemy sobie życie. BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *