Sprzęt i akcesoria

Nike Pro Vent – koszulka oddychająca

Nike Pro Vent to koszulka oddychająca polecana dla osób aktywnych. Z tym modelem koszulki spotkałem się przypadkiem kilka miesięcy temu – po prostu została mi ona polecona przez koleżankę. Wysłuchałem na jej temat tyle pozytywnych opinii, że postanowiłem sam ją wypróbować.

 Gdy tylko rozpakowałem opakowanie okazało się, że t-shirt rozmiarowo wygląda, jak dla małego dziecka. Szybko sprawdziłem wymiary podane przez producenta i okazało się, że to jednak nie pomyłka tylko koszulka w rozmiarze dla mnie. Mocno niepewny zastanawiałem się, czy się w nią zmieszczę. W końcu postanowiłem przymierzyć w zgodzie ze starą zasadą grotołazów, że jak głowa wejdzie to i reszta wejdzie. No i głowa weszła i reszta też się zmieściła. Początkowo miałem dziwne odczucie ponieważ wcześniej nie chodziłem w tak obcisłej bieliźnie – koszulkę Nike Pro Vent stosuje się jako seccend skin, czyli “drugą skórę”. Na szczęście wkrótce się okazało, że to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Nie chcę się tu rozpisywać o technologiach oraz rodzajach materiałów użytych do wyprodukowania tych koszulek. Chciałbym bardziej opisać w jaki sposób można wykorzystać taką koszulkę oraz jakie są jej zalety. Osobiście najczęściej koszulkę ubieram na wycieczki w góry. Zależności od pory roku, warunków na trasie ubieram ją:

  • podczas chłodniejszych, wietrznych i mokrych dni – koszulka NPV + polar + kurtka membranowa,
  • najczęściej pod wieczór lub rano gdy jest jeszcze za chłodno na samą koszulkę – koszulka NPV + polar,
  • podczas lata w ciepłe, lecz deszczowe dni – koszulka NPV + kurtka Membranowa lub WindShild,
  • gdy jest słoneczna piękna pogoda – sama koszulka NPV.

Co ciekawe, o ile częstym efektem w przypadku wielu bielizny noszonej pod plecakiem jest zmechacenie materiału, to w tym modelu koszulki tego na szczęście nie zauważyłem, a przeszła już ze mną niejedną wyprawę. Sam idąc na wycieczkę w góry na plecach noszę plecak 40l z drobnym wyposażeniem turystycznym i aparatem lub plecak miejski Karimor Urban 30l. Pomimo tego koszulka nadal dobrze się prezentuje.

Dodatkowym atutem koszulki NPV są płasko wykonane szwy. Rozwiązanie takie powoduje, że nie dochodzi do obtarć skóry co jest szczególnie ważne przy dużej aktywności ruchowej lub wtedy gdy nosi się dociążony plecak. Koszulka ta również dobrze się sprawdza podczas jazdy na rowerze. Ze względu na to, że jest obcisła nigdzie „nie pląta się”  nie zahaczam nią niepotrzebnie o mijane krzaki, drzewa.

T-shirt NPV ubieram także pod zwykła koszulkę kiedy idę na imprezę albo idę nawet w niej samej ponieważ ma bardzo dobre właściwości oddychające co oznacza, że bardzo szybko wysycha i nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu potu, co jest standardem w zwykłych koszulkach, a niestety nie jest przecież to przyjemnym doświadczeniem zarówno dla imprezowicza, jak i partnerek z którymi szaleje się na parkiecie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *