Polska

Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie

Będąc w stolicy Polski postanowiłem wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, ponieważ lubię historię, gdyż dzięki niej poznaję między innymi przeszłość mojego kraju, a tego nie można zapomnieć, bo zapomnienie o historii kraju to tak jakby jego upadek.


Pędzony żądzą poszerzenia swojej wiedzy odnośnie POWSTANIA WARSZAWSKIEGO wszedłem na stronę placówki znajdującej się pod adresem http://www.1944.pl/ sprawdziłem sobie dni i godziny, w których można zwiedzać muzeum a także ile mniej więcej czasu potrzeba by je zwiedzić. Średni czas zwiedzania muzeum to około dwie godziny.

 

Mnie miejsce to tak wciągnęło i zachwyciło do tego stopnia, że spędziłem w nim prawie cały dzień. Przyznam szczerze, że chciałbym tam spędzić znacznie więcej czasu tyle, że już z przewodnikiem, który jeszcze coś doda do obszernej ilości materiałów oraz informacji, jaką możemy znaleźć przy eksponatach.

Forma w jakiej jest zorganizowane Muzeum, przedstawienie eksponatów a także wzbogacone wystawy o multimedia bardzo przypadły mi do gustu. Ciekawym eksponatem w placówce jest ściana z imitacją dziur po kulach, do których to przykładając ucho możemy posłuchać urywków z okresu Powstania Warszawskiego oraz odgłos bijącego serca. Znajdziemy tam jeszcze wiele ciekawych wystaw i eksponatów, wartych obejrzenia, których jednak nie opiszę, chcąc Cię tym samym zachęcić do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Dawno nie miałem okazji oglądać tak ciekawej placówki muzealnej i w dodatku w tak przystępnej cenie za bilet. Jeszcze raz gorąco zachęcam do zwiedzania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *