Koniec świata – Zagroda pod halą – Koszarawa Bystre

Po dłuższym czasie udało mi się wygospodarować chwilkę, aby naskrobać słów klika o kolejnym miejscu, które miałem okazję odwiedzić. Tym razem mój wyjazd miał całkiem inny charakter. Wolny czas spędziłem bez gonienia po górkach z plecakiem i aparatem, a przy zimnym piwku na ławeczce wraz z najbliższą rodzinką i dzieciakami.

Zagroda pod halą!

Jako, że ostatnio mam mało czasu i długi weekend wypada mi raz na kilka tygodni, więc postanowiliśmy z rodzinką wykorzystać nadarzającą się okazję. Jako kierunek na wspólny weekend wybraliśmy Koszarawa Bystre, a dokładniej Zagrodę Pod Halą (Janoszkowa)Lachów Groń 1045m n.p.m. leżący w powiecie żywieckim. Jest to miejsce na uboczu z pięknymi widokami, słabym zasięgiem sieci komórkowych. Dzięki swojemu położeniu miejsce to jest bardzo spokojne i ciche – szczególnie polecam osobą, które szukają właśnie ciszy, aby odpocząć od zgiełku miasta. Spędzając tam jedną noc, czułem się jakbym był tydzień na urlopie, gdzieś na plaży.

Dojazd:

Dojazd do samej Koszarawy nie sprawia żadnego problemu kierujemy się do Żywca, a potem w kierunku Korbielowa. Gdy dojedziemy do Jeleśni koło Starej Karczmy skręcamy w lewo na Przyborów, a potem już na Koszarawę. W Koszarawie odbijamy koło kościoła w prawo w kierunku na Koszarawa Bystra.  Tu już droga jest znacznie węższa i bez pobocza, więc uważajmy bo mogą  poruszać się po niej piesi. Po kilku kilometrach skręcamy w lewo koło sklepiku – skręt niepozorny. Tu już musimy mocno zwolnić, ponieważ droga jest bardzo wąska mieści się tu jedno autko w dodatku ścieżka biegnie lasem  wzdłuż rzeki. Są tu miejscami serpentyny i ostrzejsze podjazdy. Oczywiście co pewien odcinek są miejsca, zatoczki na których można minąć się samochodami. Ostatni odcinek około 400m. od Zagroda Pod Halą jest już droga kamienista i nie pokonamy jej samochodem osobowym. Mamy więc opcję, aby zostawić samochód przy wjeździe na ostatni odcinek (podjazd na mały parking jest również bardzo stromy i kamienisty – zalecam ostrożną jazdę i uważajmy, by nie spalić sprzęgła lub uszkodzić podwozia). Gdy dysponujemy samochodem terenowym nie ma najmniejszego problemu by dojechać pod samą Zagrodę pod Halą, gdzie mamy dużo miejsca do parkowania. W momencie gdy zostawiamy samochód na dolnym parkingu  możemy ostatni odcinek pokonać na piechotę 8-9 minut. W przypadku gdy mamy sporo bagaży można poprosić właściciela zajazdu o podwózkę. Wspomnę tu, że istnieje możliwość pozostawienia samochodu w centrum Koszarawy na parkingu – a stamtąd zostać przetransportowani przez sympatycznego Pana z Zagrody pod Halą.

icon-car.pngFullscreen-Logo
Zagroda Pod Halą - Koszarawa

ładowanie mapy - proszę czekać...

Zagroda Pod Halą - Koszarawa 49.648998, 19.440125 Zagroda Pod Halą - Koszarawa

Zajazd i kwatery:

Kwatery bardzo fajne. Byłem bardzo zaskoczony. Dla gości zajazd dysponuje kwaterami 2,3 osobowymi i więcej. Niektóre pokoje posiadają aneks kuchenny, a w jednym z pokojów mamy do dyspozycji nawet wannę z masażem a w innym osobny pokój z łóżkiem piętrowym dla dzieci i oczywiście osobno łazienkę. Przy zagrodzie mamy możliwość grilowania pod wiatką. W przypadku gdybyśmy chcieli rozpalić ognisko dla większej ekipy, to w tym celu niedaleko Zarody przygotowana jest większa wiata, a koło niej miejsce na ognisko i stojakiem do smażenia mięska – można by na nim zmieścić całego barana :).

W samym zajeździe bardzo często odbywają się koncerty na żywo. Szczegóły i terminarz można znaleźć na stronie Zagrody lub Fan-Page. Fani Off-Road również znajdą coś dla siebie.

Kuchnia:

Tu również zostaliśmy mile zaskoczeni ilością potraw przyrządzonych przez właścicieli w ramach śniadania czy obiadokolacji, podanych w formie szwedzkiego stołu. W dodatku na koniec obiadu otrzymaliśmy bonusowo przepyszny deser.

Okolica:

Co tu dużo mówić cisza spokój i wiele przepięknych widoków mi. na Pilsko oto kilka zdjęć zrobionych w ciągu kilkunastu minut spaceru w okolicy Zagrody Pod Halą.


Skoro dotarłeś(aś) do końca wpisu poświęcając swój czas chciałem Ci podziękować i prosić o małą przysługę mianowicie o udostępnienie tego wpisu na swoim profilu społecznościowym, polubienie lub wpisanie komentarza. Widząc odzew, motywuje mnie to do dalszego pisania. Wiem wtedy, że praca i czas który poświęcam nie idzie na darmo.
4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x