• Inne,  Przydatne porady

  Wakacyjna lista pakowania

  O czym warto pamiętać jadąc na wakacje Tegoroczny sezon wakacyjny powoli zbliża się do nas wielkimi krokami i wielu z nas powoli myśli w jakim kierunku się wybrać na zasłużony urlop. Zanim tegoroczny sezon urlopowy się rozpocznie czekają nas jeszcze wyjazdy na święta a potem majówka.  Korzystając z wolnej chwili postanowiłem zaktualizować “Listę pakowania na wakacyjny wyjazd” i zaangażowałem w to żonę. Efektem tego  jest rozrośnięty spis, nieco bardziej niż myślałem. Lista zawiera więcej pozycji,  przez co jest bardziej szczegółowa. Dzięki mojej żonie zostały wzięte bardziej pod uwagę kobiece potrzeby. Za co bardzo jej dziękuje. Tworząc listę bardziej skupialiśmy się na rzeczach, które bierzemy na wakacyjny urlop jadąc nad morze,…

 • Inne,  Przydatne porady

  Góry zimą – Apel

  Piszę ten apel gdyż ostatnio co chwilę w mediach nie tylko tych lokalnych ale i krajowych słychać apele od ratowników górskich ale nie tylko od nich o rozwagę. W górach zima często oznacza trudne warunki pogodowe, takie jak silne wiatry, śnieg czy marznąca mżawka, niskie temperatury. W dodatku aura potrafi szybko się zmienić. Szlak, który w lecie jesteśmy w stanie pokonać w klika godzin w zimie jego przejście znacznie się wydłuża. W dodatku często szlaki są nieprzetarte co powoduje znacznie większy wysiłek na pokonanie trasy. Turyści wybierający się na szlak zimą powinni pamiętać, że w takich warunkach niebezpieczeństwo jest znacznie większe i łatwiej o wypadek. Dlatego też, jeśli już zdecydujemy…

 • Inne,  Przydatne porady

  Pieczątki w schroniskach

  Jak, każdy wędrowiec wydeptujący szlaki między górskimi szczytami  tak i ja lubię mieć jakąś małą pamiątkę. Takim wspomnieniem wędrówki stały się dla mnie właśnie pieczątki i zdjęcia z miejsc w których byłem. Nie zadowolą mnie pamiątki, które możemy kupić będąc nad Dunajem, Sanem czy Bałtykiem – tu to nawet ciupagi góralskie znajdziemy to chyba dla tych górali którzy zapomnieli z domu zabrać :D.

 • Inne,  Polska

  Poruszanie po Warszawie

  Zanim przystąpimy do zwiedzania miasta stołecznego Warszawa, warto najpierw zastanowić się nad sposobem poruszania po mieście. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio się przygotować do poruszania po mieście i efektywniej spędzić pobyt w stolicy Polski.

 • Inne

  Tani przejazd z Katowic do Wrocławia

  Ostatnio poszukiwałem połączenia z Katowic do Wrocławia. Przeszukując sieć trafiłem na stronę firmy PolskiBus.com na której znalazłem interesujące mnie połączenie w zaskakująco niskiej cenie 12,- + 1,- pln. Troszkę mnie cena zaskoczyła, oczywiście pozytywnie aczkolwiek porównując ją z ceną przejazdu pociągiem zadałem sobie pytanie skąd taka cena? Pogrzebałem po sieci by sprawdzić czy niema gdzieś haczyka. Po przeczytaniu kilku opinii postanowiłem zaryzykować i kupić bilet.