Podróże po świecie

Hotel ISIS – Bodrum – Turcja

Tym razem wybraliśmy się do Turcji a naszą bazę wypoczynkowo-wypadową stanowił hotel ISIS znajdujący się około 2 km od centrum Gumbet i około 15 minut jazdy dolmuszem od Bodrum.

Hotel ISIS Adres:

Gümbet Mahallesi, Turkuaz Sok. 8/10, 48400 Bodrum/Muğla, Turcja

Hotel

Hotel składa się z części hotelowej oraz klubowej tzw. bungalow. Na terenie hotelu znajduje się główna jadalnia, lobby, kawiarnia oraz bar z których wypoczywający mogą korzystać podczas pobytu. W obiekcie znajduje się również SPA, basen, klimatyzowana siłownia.

Nie miałem okazji oglądać pokoi w części hotelowej, natomiast mogę powiedzieć, że w tej części ISIS toalety, korytarze, kawiarnie czy bary są sprzątane na bieżąco. Niestety cześć klubowa tzw. bungalow, w której to mieliśmy pokój, wymaga już większego nakładu pracy. Przydałoby się odmalować i dokonać drobnych napraw np. niedomykające się drzwi balkonowe, urwany uchwyt prysznicowy. Klimatyzacja w niektórych pokojach chodzi jak traktor, więc wypadałoby wymienić na mniej uciążliwą. My trafiliśmy na pokój przestronny i w miarę dobrym stanie technicznym. Znajomi mieli pokój klaustrofobicznych rozmiarów, do którego trzeba było wchodzić po stromych schodach, a wychodząc na balkon można było się przywitać z sąsiadem z następnego budynku.

Widać jednak odciśnięte na hotelu piętno czasu. Przez obiekt przewinęło się tysiące turystów i na pewno przydałby się jego remont.

Jeśli chodzi o serwis sprzątający to słabo to wyglądało, zazwyczaj wymieniane były ręczniki, wyniesione śmieci, papier toaletowy był uzupełniony, gdy ewidentnie go brakowało. Firanki natomiast nadawały się do prania. W pokojowym mini barku w lodówce była woda mineralna, mała coca-cola oraz fanta, która miała być codziennie uzupełniania a w rzeczywistości różnie to wyglądało, niekiedy co drugi dzień lub tylko woda bądź napój. Dobrze, że obok był bar, gdzie serwowali napoje do późnych godzin nocnych.

Aczkolwiek traktując to z przymrużeniem oka nie mamy się co stresować, byliśmy w końcu na wakacjach aby odpocząć. Większość czasu spędzonego w hotelu i tak spędzaliśmy na hotelowej plaży, kawiarni czy lobby popijając dobrą turecką kawę.

Jedzenie serwowane w jadalni bardzo dobre i a braki uzupełniane na bieżąco. W dodatku można było spróbować lokalnych specjałów z grilla, np. kozy, warzyw, owoców czy ryby. Kelnerzy bardzo mili, podając sztućce jeszcze je dodatkowo przecierali i dbali o to, by gość nie miał sucho w gardle przy posiłku –  serwowali wino, piwo inne napoje. Serwis od wczesnych godzin rannych podawane śniadanie, potem drugie śniadanie, obiad kolacja a w nocy podawano ciepłą zupę.

Restauracja à la carte:

Wypoczywający mają możliwość raz na tydzień pobytu skorzystania z restauracji à la carte do wyboru kuchnia turecka, włoska, chińska oraz rybna. My skorzystaliśmy z rybnej oraz chińskiej z czego chińska znacznie bardziej nam zasmakowała. Z tego co się dowiedziałem to właśnie chińska oraz turecka cieszy się największą popularnością. Podanie oraz przyrządzenie potraw na wysokim poziomie. Gorąco polecam skorzystać z restauracji à la carte.

Plaża i basen:

Basen duży a w około sporo leżaków oraz parasoli, które to już od wczesnego świtu były blokowane przez turystów ręcznikami, zdarzało się że cały dzień tak leżał ręcznik. Śmieci, które się pojawiały w basenie na bieżąco zostawały usuwane. Blisko basenu bar wraz z miejsce do spożywania kolacji na świeżym powietrzu.

Okolica – Gumbet

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *