Sprzęt i akcesoria

Elastyczny statyw Ulanzi MT-11

Jako, że ostatnio wymieniłem swój aparat fotograficzny, który wykorzystuje w sowich wyjazdach. Postanowiłem nieco wzbogacić swój zestaw i uzupełnić go o nieco akcesoriów w tym o giętki statyw.

Mój wybór padł na stojak Ulanzi MT-11 gdyż jest to statyw niewielkich rozmiarów a także należy do grupy elastycznych statywów a w dodatku jest stosunkowo lekki ok 171 g. Można go wykorzystać do pracy z aparatami kompaktowymi, bezusterkowymi, lustrzankami, kamerami, telefonami.

Ograniczeniem jest waga sprzętu jaki możemy na nim zamontować wg. producenta to 3,5 kg w moim wypadku to spokojnie wystarcza.

Jak już wspomniałem statyw jest giętki i co za tym idzie można wykonać ciekawe ujęcia montując go np. do gałęzi drzewa. W bocznej części posiada gniazdo 1/4″ pozwalające na rozbudowę o dodatkowe akcesoria np. mikrofon, lampa błyskowa.

W statywie producent zastosował aluminiową głowicę kulową 360 stopni. Pozwala to na wykonanie ujęć pod dowolnym kontem. w dodatku do dyspozycji mamy mini poziomicę.

Głowica została zakończona płytką 2 w 1 na której możemy zainstalować aparat, kamerę za pomocą śruby 1/4 cala. A po rozłożeniu  mamy możliwość zainstalowania smartfona szerokości 6,5 – 9,5cm. I tu mamy kolejne mocowanie zakończone jest uchwytem zimna stopka do dodatkowych akcesoriów.

Nogi statywu posiadają gruby aluminiowy rdzeń pokryty gumą o wysokiej gęstości. Przekłada się to na wysoką odporność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *