Co powinna mieć apteczka pierwszej pomocy?

Często chodząc w góry na wycieczki zawsze biorę ze sobą apteczkę pierwszej pomocy. Ktoś może powiedzieć, że zbędny balast! Dopóki pech nas nie dopadnie, później dobrze wyposażona apteczka jest na wagę złota. Raz miałem niebezpieczną sytuację w górach i od tego momentu zawsze noszę dobrze wyposażoną apteczkę z „świeżym” wyposażeniem tj. pilnuje dat ważności. Obecnie całe szczęście jej zawartość przydawała się tylko przy drobnych urazach, otarciach.

Pewnie niejedna osoba zastanawiała się co powinno być na wyposażeniu apteczki? Mi zanim doszedłem do tego co tak naprawdę jest potrzebne w wyposażeniu mojej podręcznej apteczce troszkę czasu zajęło. Tym bardziej, że gdy idzie się na dłuższą wyprawę to liczy się wagę więc apteczka nie może zajmować zbyt wiele miejsca a musi mieć to co może najbardziej się przydać. Czyli trzeba zachować pewien kompromis.  Przeszukując sieć i trafiłem na normy DIN które są zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej. Norma DIN 13164 określa jak powinna być skomponowana apteczka do udzielania pierwszej pomocy w terenie pod kątem opatrywania ran powstałych w trakcie wypadków drogowych, pracy w terenie lub pieszych wycieczek.

Tak więc wg. normy DIN 16164 w mojej apteczce znalazło się:

 


Skoro dotarłeś(aś) do końca wpisu poświęcając swój czas chciałem Ci podziękować i prosić o małą przysługę mianowicie o udostępnienie tego wpisu na swoim profilu społecznościowym, polubienie lub wpisanie komentarza. Widząc odzew, motywuje mnie to do dalszego pisania. Wiem wtedy, że praca i czas który poświęcam nie idzie na darmo.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x