Bielsko-Biała – Starówka

Najbliżej a najbardziej zaniedbany. Miejsce bliskie mi od młodości, miasto w którego cieniu się wychowałem. Pisze o miejscach oddalonych o kilka, kilkadziesiąt czy setki i tysiące kilometrów a zapomniałem jak piękne jest to miasto w którym na co dzień przyszło mi żyć. Dziś zapraszam na Starówkę w Bielsku-Białej mieszczącą się na Starym Mieście. miejsce chętnie odwiedzane przez miejscowych szczególnie w czasie letnim gdy odbywają się tu koncerty, happeningi itd. Na rynku amatorzy kawy piwa znajdą miejsce w którym mogą posiedzieć przy wybranych napojach.

Na samym rynku po jego modernizacji możemy znaleźć zabytki mi. stare kamienice mające ciekawe historie czy studnię miejską. W okresie letnim funkcjonuje tu fontanna z strumykiem i mostkiem na którym chętnie bawią się dzieci a młode Pary fotografują. Ciekawostką jest zegar który pokazuje czas w oryginalny sposób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] A gdy się zmęczymy zwiedzaniem to polecam spacer urokliwymi uliczkami w kierunku przepięknej starówki oraz parku w którym to możemy odpocząć w cieniu drzew w upalny dzień. Więcej na: atrakcje […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x