Polska

Beskid Mały – Magurka Wilkowicka

Magurka Wilkowicka to szczyt górski położony na południu Polski w Beskidzie Mały. Wznosi się na wysokość 909 metrów nad poziomem morza i jest popularnym celem wycieczek pieszych zarówno dla turystów, jak i mieszkańców okolic.

Góra ta znajduje się w pobliżu miasta Wilkowice i jest dostępna przez dobrze oznakowany szlak turystyczny. Z szczytu Magurki Wilkowickiej można podziwiać panoramiczne widoki na otaczające góry i doliny m.in. na kotlinę Żywiecką, pasmo Babiej Góry i Pilska, Skrzyczne, Klimczok, Wielką Raczę, Baranią Górę a w dobrą pogodę nawet na Tatry!

Na szczycie znajduje się schronisko PTTK z bogatą historią. W którym to warto sobie zrobić przerwę, na posiłek i zdjęcia. Nie zapomnijcie o pieczątce w zeszycie.

Najpopularniejszym łatwym i przyjemnym szlakiem jest szlak koloru zielonego, prowadzący ze Straconki (1.5h).  Jeszcze szybciej na szczyt dostać się można parkując samochód na parkingu na Przełęczy Przegibek.

Magurka to, także świetna gratka dla miłośników biegów narciarskich – powstał tu sfinansowany z unijnych środków kompleks profesjonalnych tras biegowych o łącznej długości 3,7km.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *