Tani przejazd z Katowic do Wrocławia

Ostatnio poszukiwałem połączenia z Katowic do Wrocławia. Przeszukując sieć trafiłem na stronę firmy PolskiBus.com na której znalazłem interesujące mnie połączenie w zaskakująco niskiej cenie 12,- + 1,- pln. Troszkę mnie cena zaskoczyła, oczywiście pozytywnie aczkolwiek porównując ją z ceną przejazdu pociągiem zadałem sobie pytanie skąd taka cena? Pogrzebałem po sieci by sprawdzić czy niema gdzieś haczyka. Po przeczytaniu kilku opinii postanowiłem zaryzykować i kupić bilet.

Na a parkingu gdy już się podstawił luksusowy dwupoziomowy autokar kierowca posprawdzał bilety, metkował dodatkowe bagaże przechowywane w luku bagażowym. Gdy wszyscy pasażerowie byli już rozlokowani na miejscach został puszczony komunikat w języku polskim i angielskim z informacją odnośnie danego kursu:

  • skąd jedzie autokar i gdzie będzie kończyć bieg,
  • że niewolno palić nigdzie w autobusie łącznie z toaletą,
  • obowiązku zapinania pasów,
  • o możliwości korzystania z WIFI i dodatkowego zasilania dostępnego pod fotelami, które to można regulować uchylne
  • a także gdzie znaleźć toaletę.

Moim zdaniem główną wadą autokarów PolskiBus są wąsko rozstawione fotele przez co mamy mało miejsca na nogi, jest to oczywiście podyktowane tym by można było przewieść jak największą liczbę pasażerów.

Cały przejazd odbył się punktualnie wg. wyznaczonych ram czasowych w rozkładzie jazdy. Z informacji uzyskanych od innych pasażerów częściej poruszających się tymi liniami na różnych trasach nie zawsze tak jest. Jest to zależne szczególnie od trasy i korków w miastach przez które autokar przejeżdża ale są to czynniki które ciężko przewidzieć.

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.