Poruszanie po Warszawie

Zanim przystąpimy do zwiedzania miasta stołecznego Warszawa warto wpierw zastanowić się nad sposobem poruszania po mieście. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio się przygotować do poruszania po mieście i efektywniej spędzić pobyt w stolicy Polski.

Poruszanie się po Warszawie.

W zależności na jak długo się wybieramy do Warszawy możemy przemieszczać się samochodem bądź komunikacją miejską. Jadąc na jeden dzień zapewne nie zdążymy zobaczyć zbyt wiele więc możemy szukać miejsca parkingowego w pobliżu celu który planujemy odwiedzić. Przy okazji życzę powodzenia i cierpliwości.

Jeśli wybieramy się na kilka dni to lepiej pozostawić autko – o ile się nim wybieramy, na parkingu przy hotelu, motelu a po mieście poruszać się komunikacją miejską. Pozwoli to nam zaoszczędzić pieniądze i czas. Ponieważ tramwajami i autobusami będziemy przemieszczać się znacznie szybciej i nie będziemy marnować czasu na poszukiwanie miejsca parkingowego. A zaoszczędzoną w ten sposób chwilę  możemy przeznaczyć na zwiedzanie bądź odpoczynek przy kawie.

Nam średnio znalezienie miejsca parkingowego w okolicach centrum zajmowało około 30 min – ktoś akurat zwalniał miejsce. Oczywiście jest to kwestia szczęścia by trafić na kogoś kto akurat wyjeżdżał. Mając już nauczkę kolejnego dnia skorzystaliśmy z przejazdów tramwajami oraz autobusami miejskimi.

Komunikacja miejska w Warszawie.

Jeśli zdecydujemy się na podróżowanie po mieście komunikacją miejską to polecam zakupu biletu dobowego ważnego 24h od momentu skasowania. którym to możemy jeździć tramwajem, autobusami oraz metrem lub biletu weekendowego. Bilety są ważne w danych strefach – granice stref oraz zasady korzystania z poszczególnych biletów można sprawdzić sobie na stronie ZTM Warszawa. Bardzo przydatnym narzędziem do szukania połączeń komunikacji miejskiej w Warszawie jest http://www.zumi.pl/komunikacja_polaczenia.html na rzędzie to wskaże nam np z jakiego numeru autobusu skorzystać i gdzie się przesiąść aby dostać się do danego punktu w mieście.

Oferta Warszawy.

Warszawa oferuje masę atrakcji turystycznych rozsianych po całym mieście. Ponadto miasto stołeczne Warszawa posiada całą gamę placówek muzealnych na których zwiedzanie potrzebujemy niemało czasu. Część tych ciekawych muzeów jest dostępna w miarę blisko centrum. Więc wystarczy nam bilet komunikacji miejskiej na I strefę.

Będąc w Warszawie weekendowo nie zdążymy zwiedzić wszystkich oferowanych przez miasto atrakcji turystycznych. Proponuje więc przed wyjazdem do stolicy Polski dobrze przeszukać sieć, wybrać to co nas najbardziej interesuje. Zapoznać się z cenami biletów, oferowanymi trasami zwiedzania oraz godzinami i dniami w których dana placówka funkcjonuje.

Bardzo często w niedziele mamy możliwość zwiedzenia muzeów za darmo. Warto zatem zwiedzić w ten dzień to muzeum do którego wstęp w tygodniu jest najdroższy pozwoli to nam zaoszczędzić nieco grosza tyle że musimy liczyć się z nieco większymi kolejkami. Chyba że mamy szczęście i trafi się nam mała ilość zwiedzających. Informację o tym czy dana placówka umożliwia darmowe zwiedzanie w niedzielę możemy sprawdzić na stronie danego muzeum.

Ciekawostka.

Wielbicielom kuchni japońskiej chciałbym zaproponować Sushi Bar „SAKANA” na ul. Mollera 4/6. Mam małe doświadczenie w jedzeniu kuchni japońskiej gdyż zaledwie dwa, trzy razy w życiu miałem okazję jej kosztować a to co zaserwowali w SAKANA to dyskwalifikuje pozostałe miejsca w których próbowałem japońskich dań. Zatem gorąco polecam i dziękuje A.H. za zabranie do tego miejsca.

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

1 Response

  1. 2015-07-25

    […] w stolicy Polski postanowiłem wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, ponieważ lubię historię, gdyż […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.