Ogród Japoński we Wrocławiu

Będąc w stolicy dolnego śląska Wrocławiu chciałbym Cię zachęcić do zwiedzenia Ogrodu Japońskiego który to powstał z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej. Początki ogrodu sięgają 1913r. kiedy to odbyła się Wystawa Światowa w Hali Stulecia.

Ogród znajduje się Parku Szczytnickim. Możemy tu podziwiać rośliny z Kraju Kwitnącej Wiśni, architekturę drewnianą oraz kamienną czy też strumyki wraz z jeziorkiem w którym to pływają spasione przez odwiedzających ryby – brakuje tam tylko szczupaka by zrzuciły kilka kilo :).

Wstęp do Ogrodu Japońskiego nie jest wysoki bo 4,- normalny, 2,- ulgowy. Można tu znaleźć chwilę wytchnienia, ciszę i chwilkę odpocząć na ławeczce. Sam ogród przepięknie prezentuje się wiosną kiedy rośliny zaczynają rosnąć oraz na jesień kiedy to mieni się przepięknymi barwami. Ściągają tu turyści nie tylko z miasta czy Polski lecz z całego świata by zobaczyć ten mały skrawek Japonii w środku Europy.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.ogrod-japonski.wroclaw.pl

Z góry przepraszam za jakoś zdjęć aczkolwiek nie dysponowałem niczym lepszym do robienia zdjęć.

 

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

1 Response

  1. 2015-07-30

    […] poszukiwałem połączenia z Katowic do Wrocławia. Przeszukując sieć trafiłem na stronę firmy PolskiBus.com na której znalazłem interesujące […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.