Beskid Mały – Magurka Wilkowicka

Magurka Wilkowicka to bardzo popularna góra Beskidu Małego, wznosząca się na wysokość 909m n.p.m. Bez wątpienia główną zaletą Magury jest świetnie rozwinięta sieć szlaków. Wielkim atutem góry jest duża polana a w zasadzie widok który z niej się roztacza na kotlinę Żywiecką, pasmo Babiej Góry i Pilska, Skrzyczne, Klimczok, Wielką Raczę, Baranią Górę a w dobrą pogodę nawet na Tatry!

Na szczycie znajduje się dosyć duże schronisko PTTK z bogatą historią. Obiekt jest dosyć dobrze administrowany – w bogatej ofercie znajdują się obozy letnie i zimowiska, zielone szkoły. Zorganizować można nawet imprezy okolicznościowe typu wesela, komunie i spotkania firmowe. Ponadto wczasy, rajdy turystyczne, imprezy plenerowe i ogniska.

Dane teleadresowe:

Schronisko górskie PTTK NA MAGURCE
Magurka Wilkowicka 7
43-365 Wilkowice
tel.(033) 817-04-21
e-mail:info@magurka.beskidy.pl

Najpopularniejszym łatwym i przyjemnym szlakiem jest szlak koloru zielonego, prowadzący ze Straconki (1.5h). Szlak wiedzie dawnym nie istniejącym już torem saneczkowym. Jeszcze szybciej na szczyt dostać się można parkując samochód na parkingu na Przełęczy Przegibek.

Magurka to, także świetna gratka dla miłośników biegów narciarskich – powstał tu sfinansowany z unijnych środków kompleks profesjonalnych tras biegowych o łącznej długości 3,7km (także do sprintu). W bezpośrednim sąsiedztwie schroniska powstał  budynek zaplecza dla sędziów i organizatorów, który niestety strasznie oszpecił polanę (coś za coś).

 

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.