Turystyczny TERMOS Stalowy 1L – Oliv Mil-Tec

TermosMilTec

Od  lata zeszłego roku mam możliwość testowania termosu firmy Mil-Tec wykonanego z szlachetnej stali nierdzewnej. Termos ma zwartą zabudowę i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie podwójnych ścianek powoduje lepsze utrzymanie temperatury przenoszonych napojów.

Zastosowany system zamknięcia dobrze się spisuje i nie powoduje większych strat temperatury w dodatku zapobiega wyciekaniu cieczy. Przycisk można zamknąć i otworzyć jednym palcem. Zakrętka termosu spokojnie służy za kubek.

Zawór wraz z przyciskiem otwarcia/zamknięcia możemy wykręcić w całości a dzięki temu uzyskać dostęp do szerokiego wlewu przez który możemy wyczyścić termos. Na zewnątrz pokryty warstwą elastycznej farby.

Termos głównie używałem w lecie przechowując w nim zimne napoje, przenosząc go w plecaku, który trzymałem zazwyczaj w nagrzanym samochodzie. Tak przechowywany termos potrafił mi utrzymać chłodną temperaturę do popołudniowych godzin – zanim się nie kończył napój. Podobnie w zimie z tą różnicą, że woziłem ciepłą herbatkę.

Ponadto termos kilkukrotnie brałem na wycieczki w góry, gdzie nieraz się przewrócił szturchnięty przypadkiem przez kogoś plecakiem czy nogą. Termos temu jest dość odporny mechanicznie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *