Suspensor – ochraniacz krocza, pachwiny

Suspensor – dla tych co niewiedzą jest to ochraniacz krocza. Bardzo przydatny sprzęt  przy treningach sztuk walki takich jak np. Krav Maga (KM), Defendo, Combat 56 czy Mixed Martial Arts (MMA). Opisywany tutaj suspensor – ochraniacz krocza używam osobiście podczas swojego treningu.

Możemy dokonać podziału na dwa rodzaje suspensorów tj. zewnętrzne oraz wewnętrzne. Ochraniacze krocza wewnętrzne zakładane są pod spodnie a zewnętrzne ochraniacze zakładamy na spodnie. Suspensor zewnętrzny często ma dodatkowo ochraniacz podbrzusza, co jest przydatne podczas ćwiczeń w stopowaniu ataków przeciwnika z wykorzystaniem właśnie kopnięć na tą część ciała.

Przy wyborze suspensora posłuchałem rady kolegów i muszę przyznać, że dobrze mi doradzili. Zakupiłem więc suspensor zewnętrzny (załączone zdjęcie poglądowe do artykułu zakupionego modelu), ponieważ jest on bardziej praktyczny aniżeli wewnętrzny, łatwiej go również ściągnąć w trakcie treningu przy ćwiczeniach, przy których utrudniałby wykonywanie niektórych ćwiczeń. A poza tym na sekcji był tylko jeden znany przypadek pęknięcia tego modelu ochraniacza.

Dlaczego warto kupić od razu suspensor, gdy zaczynamy trenować sztuki walki? Jeśli tylko zamierzamy zostać na sekcji i ćwiczyć przez dłuższy czas to warto zastanowić się nad zakupem od razu ponieważ:

– zapewniamy sobie bezpieczeństwo tj. ochrania nasze krocze i amortyzuje kopnięcia a ćwiczący z nami partner nie musi pamiętać o zatrzymaniu ciosu przed naszym wrażliwym miejscem dzięki temu ma lepszą efektywność treningu.  Istnieją również suspensory dla kobiet.

– mamy lepszy komfort ćwiczenia.

– wykonywane ćwiczenia podczas treningu wykonujemy bardziej naturalnie tj. nie markujemy ciosów i ich nie powstrzymujemy. Trening, w którym powstrzymujemy ciosy może spowodować nabranie złych nawyków, gdzie podczas prawdziwej walki dokonamy zatrzymania wyprowadzonego ciosu.

Wracając do omawianego ochraniacza krocza.

 Suspensor ten charakteryzuje się:

– grubą warstwą pianki z wtopioną głęboką miseczką z plastiku
– dobrze wyprofilowany i dopasowany nie przemieszcza się podczas ćwiczeń,
– łatwo utrzymać czystość
– ochrania krocze oraz podbrzusze,
– miseczka ochraniająca pachwinę jest zatopiona w sztywnej mocnej piance,
– miska posiada otwory wentylacyjne co przy intensywnym treningu jest przydatne
– bardzo uniwersalny rozmiar  różnica głównie na długości gumki ściągającej,

Główną wadą tego modelu jest moim zdaniem słaba jakość połączenia pasa z korpusem ochraniacza tj. trzeba pilnować, aby wystające łapki nie zginać za często, gdyż mogą się złamać.

Mam nadzieję, że podoba ci się to, co tu napisałem. W zamian proszę tylko o udostępnienie na swoim profilu społecznościowym linka, za co z góry dziękuję.  A ochraniacze można kupić w tym sportowym sklepie internetowym.

==== !!! Przydał Ci się mój wpis? Zapraszam do pozostawienia komentarza. !!! ====

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.